bus26.jpg

W hali sportowej w Busku - Zdroju, rozegrany został pierwszy Turniej Ćwierćfinałowy Szkół Podstawowych (klasy 7-8) XIX Małej Ligi Piłki Ręcznej.

Sześć zespołów ze szkół podstawowych z regionu świętokrzyskiego: z Buska- Zdroju, Chęcin, Gnojna, Czajkowa Południowego, Sichowa Dużego oraz z Wilczyc rozpoczęło bój o cenne punkty z nadziejami na awans do finałowej czwórki. Punkty zdobyte w turnieju eliminacyjnym nad zespołami Czajkowa i Sichowa Dużego, a przede wszystkim wysokie wygrane naszej drużyny ze szkołą z Chęcin i ze szkołą z Gnojna zapewniły nam awans. Na koniec w spotkaniu z gospodarzami turnieju nawet minimalna przegrana dawała Szkole Podstawowej Wilczyce pierwsze miejsce i awans do najlepszej czwórki MLPR. Po zaciętym pełnym poświeceń, walki, potu, a nawet krwi i bólu spowodowanego kontuzjami zawodników SP Wilczyce a jednocześnie stojącym na wysokim poziomie meczu gospodarze wygrywają tylko jedną bramką, co oczywiście było dopuszczalne w przed meczowych rozrachunkach, dlatego też, po ostatnim gwizdku sędziego chłopcy z Wilczyc wraz z ich trenerem mogli się radować z awansu z pierwszego miejsca do finałów Małej Ligi Piłki Ręcznej, które odbędą się 19 kwietnia 2024 roku w Kielcach.
Dodatkowo najlepszym zawodnikiem turnieju z naszej szkoły został wybrany Patryk Świątek, który otrzymał wyróżnienie i nagrodę rzeczową.
Jeszcze raz wielkie pochwały dla młodych szczypiornistów ze Szkoły Podstawowej w Wilczycach za umiejętności, walkę i poświęcenie zostawione na parkiecie w hali sportowej w Busku – Zdroju. Kontuzjowanym oczywiście życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.
Miejmy nadzieję że zespół reprezentujący naszą szkołę i gminę, podczas półfinałów pokaże się z dobrej strony i osiągnie w Kielcach jak najlepszy wynik.

Trzymamy kciuki!!!!!!!!!!!!!!!