re106.jpg

19 kwietnia 2024 r. w Hali Legionów w Kielcach odbył się finał XIX Małej Ligi Piłki Ręcznej, organizowanej przez Fundację Vincit Tomasza Gębali.

Jest to największa tego typu impreza w Polsce. W tym roku do rywalizacji przystąpiło 50 drużyn i ponad 700 uczniów ze szkół podstawowych podzielonych na kategorie klasy 4-6 i klasy 7-8 oraz szkól ponadpodstawowych. W etapie finałowym zagrały cztery najlepsze drużyny w każdej kategorii. Udział w finale, pod okiem trenera Macieja Gajdy, wywalczyła drużyna ze Szkoły Podstawowej z Wilczyc klas 7-8 w składzie: Hubert Hała, Mikołaj Biernat, Filip Gara, Patryk Świątek, Mikołaj Kanios, Kacper Sendrowicz, Mariusz Skrobisz, Bartosz Hammer, Michał Saja, Krzysztof Chuchnowski, Michał Gilewski, Bartosz Saja, Maciej Sałek, Jakub Pruś.
W półfinale drużyna ze Szkoły Podstawowej w Wilczycach zmierzyła się z Szkoła Podstawową nr 19 z Kielc. Mecz toczył się pod dyktando naszej drużyny, gdzie ostatecznie wygrywamy 14:7 i pewnie awansujemy do finału. Podczas turnieju zawodnikom towarzyszyła liczna grupa kibiców z naszej szkoły, która głośno dopingowała ich podczas gry.
W wielkim finale mecz o pierwsze miejsce z drużyną Czajkowa Południowego niósł ze sobą bardzo dużo emocji, zarówno dla zawodników, trenerów, jak i kibiców. Spotkanie było bardzo wyrównane i stało na wysokim poziomie, a gra toczyła się bramka za bramkę. Ostatecznie jednak przegrywamy finał jedną bramką i zwycięzcą turnieju została drużyna ze SP Czajkowa Południowego. Natomiast Szkoła Podstawowa w Wilczycach zdobywa wicemistrzostwo XIX Edycji Małej Ligi Piłki Ręcznej Szkól Podstawowych klas 7-8, co jest ogromnym sukcesem dla naszej szkoły.
W ceremonii zakończenia turnieju wzięło udział wielu znakomitych gości, między innymi Sławomir Szmal, który wręczał puchary dla drużyn i nagrody indywidualne dla zawodników. Jedną z nich odebrał, najlepszy strzelec turnieju szkół podstawowych klas 7-8 Mikołaj Kanios z Wilczyc.
Zajęcie drugiego miejsca przez drużynę z Wilczyc jest bardzo dużym sukcesem naszych zawodników i dumą dla naszej szkoły. Mamy nadzieję, że piłka ręczna na stałe zagości w gminie Wilczyce i zachęci do gry innych zawodników, na których czekają kolejne edycje turnieju.
Na koniec uroczystości były zdjęcia i gratulacje. Organizatorzy podziękowali wszystkim za udział w turnieju i tradycyjnym: „Do zobaczenia za rok”, pożegnali zawodników, trenerów, kibiców i przybyłych gości.